Інститут морської біології НАН України
   eng   rus   

08 квітня 2021 р. ДУ «ІМБ НАН України» провела Інформаційний день з метою інформування зацікавлених осіб про дослідження інвазійних видів дельти Дунаю в рамках виконання проекту Європейського союзу IASON. (фото із Zoom-конференції)

В період лютий – квітень 2021 р. проведено анкетування та узагальнення інформації про IAS від зацікавлених сторін (стейкхолдерів). Загалом було проведено анкетування 111 осіб

З 7 по 12 червня та з 14 по 20 червня 2021 р. науковцями ДУ «ІМБ НАН України» проведено два моніторингових експедиційних дослідження інвазивних видів української частини дельти Дунаю.

В рамках виконання міжнародного проекту IASON – «Обсерваторія інвазійних чужорідних видів і розвиток мережі для оцінки наслідків зміни клімату в Чорноморських дельтових заповідних зонах», співробітниками Інституту були проведені іхтіологічні дослідження в межах Дунайського біосферного заповідника. За результатами досліджень було встановлено поширення в межах заповідника головешки ротаня (його чисельність в дельті Дунаю збільшується), сонячного окуня (присутній в уловах, але чисельність в останні роки скоротилася), амурський чебачка (відмічається в більшості заток, каналах). Загалом слід відзначити важливість досліджень стану інвазійних видів риб у водоймах України та оцінку їх впливу на аборигенну іхтіофауну. Дякуємо адміністрації ДБЗ за допомогу в організації польових досліджень.